HATAY KIRIKHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18.03.2020 Tarihinde İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine (Güncelleme)

18.03.2020 Tarihinde İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine (Güncelleme)

Listede verilen atama takvimi 2 gün erkene çekilmiştir. 

Başlama tarihi ;

24.06.2020 olanlar --> 22.06.2020 tarihinde başlama yaptırabilirler.

25.06.2020 olanlar -->23.06.2020 tarihinde başlama yaptırabilirler.

26.06.2020 olanlar -->24.06.2020 tarihinde başlama yaptırabilirler.

 Listede yer alan sözleşme başlama tarihinizden 2 gün erken gelip Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kayıt yaptırabilirsiniz.Müdürlüğümüzde görev yapmak üzere ilk ataması gerçekleştirilen 174 sözleşmeli öğretmenin göreve başlama iş ve işlemleri, aşağıda açıklanan takvim ve liste doğrultusunda yapılacaktır. Bahsi geçen sözleşmeli öğretmenlerin Müdürlüğümüze gelmeleri, gelirken yanlarında aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz getirmeleri; Korona Virüs salgını tedbirleri kapsamında sözleşmeli öğretmenlerin mutlaka maske takarak müdürlüğümüze gelmeleri; ayrıca Kırıkhan AKBANK şubesinde maaş için hesap açtırmaları ve hesap numaralarını beraberlerinde getirmeleri gerekmektedir.

Not: Şayet sözleşmeli öğretmenlere ilişkin atamalarına esas kararnameleri Müdürlüğümüze geç ulaşması durumunda  takvimde değişiklik yapılacaktır. Bilgilerinize.

 

18.03.2020 tarihinde Bakanlığımızca İlimize atanan sözleşmeli öğretmenlerden göreve başlama işlemi esnasında aşağıdaki belgeler istenecektir.

1- Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı) aslı ve  bir adet fotokopisi,

2- Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da onaylı örneği ve  bir adet fotokopisi, ayrıca  e-devlet üzerinden alınan diploma belgesi, 

 

3- Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği ve  bir adet fotokopisi,

4- Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi ve  bir adet fotokopisi,

5- Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair resmi belgenin aslı veya onaylı örneği ve bir adet fotokopisi, (Transkript kabul edilmeyecektir.)

6- Erkek adaydan Askerlik Durum Belgesi, (e-devletten alınan barkodlu ve / veya karekodlu  çıktı kabul edilmektedir.)

7- Güncel tarihli Adli Sicil Kaydını gösterir belge,  (e-devletten alınan barkodlu ve / veya karekodlu   çıktı kabul edilmektedir.)

8- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, (6 adet),(Biyometrik  olmasına gerek yoktur.)

9- Mal Bildirimi için tıklayın.

10- Etik Sözleşmesi için tıklayın.

11- Elektronik başvuru formunun onaylı örneği,

12- Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi ve bir adet fotokopisi,

13- Sağlık durumu yönünden  öğretmenlik  görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu,

­14 - Bakanlığımız dışındaki kurumlarda devlet memuru olarak çalışanlardan ilimize sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlar,yukarıda istenen belgelere kurumlarından istifa etikten sonra düzenlenen hizmet cetvelini de ekleyeceklerdir.

 15- İlimize atanan sözleşmeli öğretmenlerden yaptıkları sözleşme doğrultusunda özel öğretim kurumlarında belli bir süre çalışmak durumunda olanlar, istemeleri ve bu durumlarını belgelendirmeleri şartıyla 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla atandıkları eğitim kurumlarında görevlerine başlayabileceklerdir. ( Bu kapsamda göreve başlamak isteyen sözleşmeli öğretmenler,dilekçeleri ile birlikte yaptıkları sözleşmenin bir fotokopisini atandıkları İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine göndereceklerdir.)

 

16- İlimize ataması yapılan ve halen askerde olan sözleşmeli öğretmenler, dilekçeleri ile birlikte muhtemel terhis tarihlerine ilişkin yazıyı atandıkları İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine göndereceklerdir.

 

18 MARTTA ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER İSİM LİSTESİ VE TAKVİM için tıklayınız...

 

 

Yeni Mahalle 99. Sokak Dış Kapı No 4 - (0326) 344 1011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.