HATAY KIRIKHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞALGAZ TESİSAT KURULUM KURSU PROTOKÖLÜ İMZALANDI.

    01.03.2016 Tarihinde Mesleki Teknik Anadolu (Endüstri Meslek) lisesinde başlayacak olan kurs 608 saat üzerinden günlük 7 saat olup, İlk etapta 20’şer kişilik 2 grup halinde toplam 40 kursiyer kursa alınacak.  (4.5 ay) 87 gün sürecek olan kurs 30.06.2016 tarihinde sona erecek.
DOĞALGAZ TESİSAT KURULUM KURSU PROTOKÖLÜ İMZALANDI.

Doğalgazda bir somut adım daha atıldı. Bölge Milletvekilimiz Mehmet ÖNTÜRK ve Belediye Başkanımız Ayhan YAVUZ’un üstün gayret ve çalışmaları neticesinde mutlu sona erişilen Doğalgazda istihdama yönelik bir adım daha atıldı.

Bu bağlamda bugün Kaymakamlık binasında, Kırıkhan Kaymakamı Hasan GÖZEN, Belediye Başkanımız Ayhan YAVUZ, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ahmet KARAVELİ, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail SARIKAYA; “Doğalgaz boruları ve iç tesisatın döşenmesi aşamasında gerekli olacak işgücü elemanlarının yetiştirilmesi amacıyla Mesleki Teknik Anadolu (Endüstri Meslek) lisesinde İş Kur ile ortaklaşa Doğalgaz İç Tesisatçı kursu açılması için protokol imzalandı.

İmza töreninde değerlendirmelerde bulunan Başkan YAVUZ; “ Doğalgaz her anlamıyla ilçemize faydalı olduğu gibi, başlayacak olan bu kurslar ile birlikte ilçemizdeki işsizlik alanında da önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca; Kalifiye elamanlarının yetiştirilmesi ile de birçok insanımızı meslek sahibi yapmış olacağız” dedi.

19-02-201619-02-2016

Yeni Mahalle 99. Sokak Dış Kapı No 4 - (0326) 344 1011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.